1.11.17 | Hlinsko - Chotěboř | 4:8
10.12.17 | Chotěboř - Hlinsko | 10.12.2017

I z Hlinska s plným počtem

2.11.2017, Redakce Chotěboř

Dnes to byl další velice těžký zápas s vynikajícím soupeřem, který byl místy opravdu lepší, nás podržel v rozhodujících chvílích v brance Pešek.

10.kolo, středa 1.11.2017, 18:30
HC Hlinsko - HC Chotěboř 4:8 (0:3, 1:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 36:30 Pazourek (Poskočil), 46:11 Pazourek, 46:55 Plachý (Pazourek), 50:30 Havel (Fink, Poskočil) - 11:21 Dvořák (Eis, Svoboda), 11:44 Křesťan (Mendl), 16:06 Nguyen (Činčila B.), 36:13 Bušek (Dvořák), 39:56 Eis, 52:04 Nguyen, 53:37 Eis, 57:22 Křesťan - TS Rozhodčí: Čížek - Schaffer, Pošvář Vyloučení: 7:7, domácí Fink OT Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 183 Střely na branku: 43:29
HC Hlinsko: Saifr (16:06 Gregor) - Brázda, Beneš, Makovský, Poskočil, Sobotka, Fink, Pazdera , Klíma - Velinský, Tulis, Zdražil, Chvojka, Králíček, Hron, Brebera, Plachý, Pazourek, Havel, Pelán
HC Chotěboř: Pešek Matěj (Pešek Tomáš) - Vácha, Ludvík, Klofáč, Mendl, Krejčí, Mašek Patrik - Havel, Křesťan, Nguyen, Dvořák, Svoboda, Eis, Hlídek, Mašek Petr, Hospodka, Činčila Benjamin, Bušek

Chyběli : Hamarič, Hajšman, Vlček, Musílek

Úvod zápasu patřil domácím, kteří začali obrovským tlakem a hrálo se téměř v hostujícím pásmu. Přišla však 12 min. a hosté dokázali během 23 vteřin 2x udeřit Dvořákem a Křesťanem. Hlinsko mělo možnost následně stav snížit v početní výhodě, ale nedokázali ji využít a byli to opět hosté, kteří v 17 min. zvýšili na 0:3, když se trefil Nguyen. Hlinsko mělo možnost další přesilové hry, ale hosté se dokázali ubránit.

Druhou část Hlinsko začalo opět tlakem, přibývalo vyloučeních na obou stranách a až v 37 min. se měnil stav, když branku vstřelil Bušek a hosté vedli již o 4 branky. V té samé minutě domácí snižují, ale 4 vteřiny před odchodem do kabin Eis upravuje stav na 1:5.

Kdo si myslel, že se poslední třetina bude pouze dohrávat, ten se spletl. Chotěboř hned na začátku nevyužila přesilovou hru, hrála laxně a Hlinsko po chybách dokázalo snížit na 4:5, běžela 51 min. Hosté však dokázali vstřelit za necelé 3 min. další dvě branky a domácí hráči toto těžko rozdýchávali, inkasovali zbytečné tresty a když domácí Sobotka fauloval v úniku Křesťana, sudí musel nařídit trestné střílení, které Křesťan s velikým přehledem proměnil. To už bylo asi moc na domácího brankáře Gregora, který v poslední minutě zcela zbytečně daleko mimo brankoviště přetáhl hokejkou Činčilu a mohl být rád, že nedostal jasný trest ve hře, ale jenom dvojku za sekání.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás do Hlinska přijeli podpořit a po celý zápas hlasitě fandili.

Již v pátek dohráváme v domácím prostředí odložené utkání s mužstvem HC Chrudim, začátek v 19 hod. a v přímém souboji o první místo v KLM, by neměl v ochozech nikdo chybět.