25.1.17 | Litomyšl - Chotěboř | 6:4

O vítězství nad Litomyšlí rozhodly 4 proměněné přesilovky

17.11.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4521x

Chotěboř nastoupila v domácím zápase proti týmu HC Litomyšl s cílem navázat na předchozí série vítězství. Domácí začali aktivně a hned první přesilovku se jim podařilo využít. V polovině třetiny soupeř vyrovnal, ale domácí zvýšili vedení ze své druhé přesilovky. Ve druhé části domácí využili svojí třetí přesilovku v pořadí a zvýšili vedení na 3:1. Bohužel si nepohlídali konec třetiny a v oslabení soupeř nejprve snížil a půl minuty před koncem v početním stavu 4 na 4 vyrovnal stav utkání na 3:3. Hned na začátku třetí třetiny soupeř využil svojí druhou přesilovku a zvýšil vedení na 3:4. Domácí však předvedli svojí sílu v přesilovce a po využití své 4. početní výhody během minuty vyrovnali na 4:4. Po chvíli zvýšili na 5:4 a utkání kontrolovali. K završení došlo ke konci utkání, kdy se domácí trefili ještě dvakrát, kdy poslední branka byla do prázdné.

14. základní část, středa 16.11.2016, 18:30
Chotěboř - Litomyšl 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 7 Dvořák (Eis, Klofáč), 17 Klofáč (Dvořák, Svoboda), 26 Dvořák (Eis, Svoboda), 43 Mašek (Hajšman, Ludvík), 46 Svoboda (Eis, Dvořák), 58 Dvořák (Eis), 59 Dvořák (Eis, Pešek)

Branky a nahrávky (Litomyšl): 13 Starý (Skoumal, Skalník), 38 Vomočil (Starý, Mečiar), 40 Drobný (Skoumal), 42 Starý (Drobný, Skoumal)

Rozhodčí: Josef Barek (Pardubice) – Peter Holeček (Pardubice), Michal Schaffer (Pardubice)

Vyloučení: 6:10 navíc Mačiar (Litomyšl) 10 minut za nesportovní chování a následně obdržel za nesportovní chování trest do konce utkání

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC LitomyšlOndřej Starý

Chotěboř: Pešek – Hajšman, Ludvík, Veselý, Musílek, Kopecký, Klofáč – Hospodka, Mašek Petr, Mašek Patrik – Dvořák, Svoboda, Eis – Činčila Šimon, Činčila Benjamin, Piskač
Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Bláha, Skalník, Starý, Barkóci, Skoumal, Pilavka, Vomočil, Drobný, Dvořák, Dospěl, Kovář, Šula, Fajfr, Musil, Voříšek

Domácí nastupovali do utkání bez 2 opor v obranných řadách, kapitán Josef Vácha je zraněn a Václav Kadlec nemohl nastoupit z důvodu pracovních povinností. Trenéři tak museli obranné řady přeskupit, Milan Hajšman se posunul do obrany a oba junioři šli do třetí obrany. Kapitánské céčko si poprvé nalepil Luboš Dvořák.

Domácí nazačali nejlépe, ve 3. minutě fauloval na obranné modré Patrik Mašek a za podražení putoval na trestnou. Domácí však odolali a v dalším střídání byl právě Patrik Mašek hákován Rostislavem Pilavkou. Chotěboř soupeře uzamkla v pásmu a po nacvičeném signálu si na modrou čáru sjel Tomáš Eis, který dostal přihrávku od Rostislava Klofáče, vystřelil a před brankou puk přesně tečoval Luboš Dvořák. První využitá přesilovka a vedení 1:0. I soupeř několikrát prověřil domácího Matěje Peška, ten však odolal. V 11. minutě se pustil na výlet Dominik Kopecký, projel přes obránce a pěknou střelou prověřil hostujícího Tomáše Kalouska. Ten puk ale vyrazil opět k Dominikovi a ten jej nabídl před branku Petru Maškovi, ten však minul. Ve 13. minutě se pustil do útoku Michal Skoumal, po levé straně projel celé hřiště, objel branku a přesnou nahrávkou před branku vyzval nepokrytého Ondřeje Starého, který se nemýlil. Po zbytečné chybě soupeř vyrovnal na 1:1. Soupeř byl i nadále při chuti, po vstřeleném gólu podnikal další protiútoky, Matěje Peška několikrát prověřil. Ten byl ale připraven a vše zlikvidoval. Byly to těžké 3 minuty, kdy byl domácí tým pod tlakem. Následně soupeř našeho gólmana překonal, střela se však zastavila na tyčce. Následovaly další nájezdy, další střely, které pokryl buď domácí gólman nebo byly zblokovány domácími hráči. Zachránil nás až faul ve středním pásmu na Luboše Dvořáka, na trestnou putoval za sekání Ondřej Šula. Domácí soupeře opět zatlačila v pásmu, k puku se dostal Luboš Dvořák, který přihrál na Václava Svobodu, který nebezpečně střílel, gólman puk pouze vyrazil, bohužel pro hosty, přímo na hokejku Rostislava Klofáče, který zasunul do odkryté branky. Bylo z toho vedení 2:1, které vydrželo až do konce první třetiny. Ke konci třetiny šel na trestnou Petr Mašek za sekání. Litomyšl však druhé nabízené šance nevyužila, naopak Patrik Mašek v oslabení stál před gólmanem hostí, kdy se mu nejprve střela nevydařila a následně z druhého pokusu minul. Soupeř na konci přesilovky nastřelil druhou tyčku. Po návratu Petra Maška z trestné lavice vyzval přesnou přihrávkou do protiútoku Luboš Dvořák, k překonání gólmana však nedošlo. Přesto se v samotném závěru hrálo před brankou Tomáše Kalouska a došlo i ke vstřelení branky. Se sirénou skóroval Petr Mašek, hlavní sudí branku neuznal a tato událost vyprovokovala Tomáše Mečiara k faulování našeho Petra Maška. Na místě si to vyříkali, resp. došlo k menšímu souboji, který jednoznačně vyhrál náš borec. Oba po právu vyfasovali 2 +2 za hrubost. Poměr střel byl mírně ve prospěch soupeře v poměru 13 ku 18.

Do druhé části nastoupil soupeř s odhodláním utkání zvrátit. Prvních 5 minut vyvinul velký tlak, na Matěje Peška vyslal 6 nebezpečných střel, následovaly 2 nájezdy v rychlém sledu po sobě. Domácí odolali a zachránilo je opět vyloučení, kdy byl v rohu faulován Benjamin Činčila. Na trestnou šel Radim Skalník za podražení. Domácí tak hráli v tomto utkání již třetí přesilovku, kdy předchozí 2 využili. Do přesilovkové formace zase nastupovala druhá lajna, v obraně Petr Veselý s Rosťou Klofáčem. Opět sehráli nacvičenou formaci a opět se trefil kapitán Luboš Dvořák, přihrávali Tomáš Eis a Václav Svoboda. Byla z toho třetí využitá přesilovka a vedení 3:1. Domácí se dostávali do pohody a v následujícím protiútoku byl opět faulován Benjamin Činčila. Vysokou holí neoprávněně zahrál Filip Vomočil. Tentokrát domácí vyšli naprázdno, i když jednu pěknou šanci měl Luboš Dvořák, kterému přihrával na střelu Patrik Mašek. Ve 33. minutě domácí špatně střídali, hráli v šesti hráčích v poli a byli za to po zásluze potrestáni. Trest za hráčskou lavici si šel odsedět Šimon Činčila. Domácí soupeři mnoho nedovolili, navíc se ve vlastní oslabení dostal do slibného úniku Luboš Dvořák, byl však podražen Filipem Vomočilem a síly na ledě se tak vyrovnaly. Domácí byli aktivní i za stavu 4 na 4, kdy Rosťa Klofáč vyslal pas na Tomáše Eise, ten však minul. V plném početním stavu soupeř opět zahrozil, nebezpečnou střelou prověřil Matěje Peška a následnou dorážku zhatil za cenu faulu Petr Veselý a za sekání putoval na trestnou lavici. Tentokrát byl soupeř úspěšný a po necelé minutě snížil na 3:2. Trefil se Filip Vomočil, asistoval Ondřej Starý a Tomáš Mečiar. Gól to byl ale dost nešťastný, protože po střele od modré došlo k teči bruslí domácího Jana Hospodky, následně puk vylétl do výšky a přesně zapadl za záda Matěje Peška. Ale i takové branky se počítají. Domácí mohli odskočit těsně před koncem druhé části, když byl soupeř potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě. Domácí se pustili do útočení a bohužel se dopustili zbytečného útočného faulu. Na trestnou putoval za podražení Šimon Činčila. Vhazovalo se v našem pásmu, Michal Skoumal vyhrál buly na Jiřího Drobného, který po 3 vteřinách přesnou střelou vyrovnal. V té době na tabuli svítil čas 39:31. Je třeba říci, že ve druhé části nás soupeř často přehrával a tomu odpovídá i poměr střel na branku v poměru 5 ku 18.

Začátek třetí části vyšel lépe hostům z Litomyšle, kteří využili svojí druhou přesilovku a dostali se do vedení 3:4. Do návratu domácího borce scházely pouhé 4 vteřiny, když skóroval Ondřej Starý, po přihrávkách Jiřího Drobného a Michala Skoumala. Hosty však opět srazilo vyloučení, tentokrát se vysokou holí provinil David Barkóci. Nastoupila první lajna domácích, kterým stačilo pouhých 39 vteřin na to, aby vyrovnali stav utkání na 4:4. Kotouč putoval po ose Jakub Ludvík, Milan Hajšman a Petr Mašek, který zařídil vyrovnání. Byla to čtvrtá využitá přesilovka domácích. Pak se hrálo aktivně na obou stranách, obě strany se snažily strhnout vedení na svou stranu. Štěstí se však přiklonilo na stranu domácích. Prvním gólem v utkání se podařilo Václavu Svobodovi zvýšit vedení na 5:4, nahrával Tomáš Eis a Luboš Dvořák. Domácí se snažili o aktivní hru a to přineslo další vyloučení hostů, dnes počtvrté putoval na trestnou lavici Filip Vomočil, tentokrát za podražení domácího Petra Maška. Domácí nabízenou šanci tentokrát nevyužili. Hra se v této době přelévala z jedné strany na druhou, Matěj Pešek měl plné ruce práce, ale odolal. V 52. minutě měla velkou šanci dvojice Luboš Dvořák a Tomáš Eis, kdy druhý jmenovaný střílel, následně dorážel, ale hostujícího gólmana nepřekonal. Vzápětí z protiútoku zahrozili hosté a Milan Hajšman zachytil puk, který putoval na volného hráče k tyči, těsně před brankou na poslední chvíli. Jednu z posledních větších šancí kryl Matěj Pešek, střelu sice nezachytil, ale vytečoval jí těsně vedle branky. A pak už přišla chvíle pro domácí. U branky hostů vybojoval puk Tomáš Eis, zatočil se, aby se zbavil soupeře a přesnou přihrávkou vybídl Luboše Dvořáka ke skórování. Pro něj to byl další hattrick. Soupeř vzápětí odvolal brankáře a pokoušel se zvrátit dvoubrankové vedení. K odraženému puku se však dostal domácí gólman Matěj Pešek, který poslal na Tomáše Eise dlouhý pas k levému mantinelu na střed hřiště, ten puk prostrčil na Luboše Dvořáka, který zpečetil vítězství domácích do prázdné branky. Stav 7:4 vydržel až do konce. Ke konci se ještě neovládl, syn trenéra, Tomáš Mečiar, který vulgárně nadával hlavnímu sudímu Josefu Barkovi. Dostal za to 10 minut osobní trest. Vzhledem k tomu, že ve svém jednání pokračoval, putoval předčasně pod sprchu. Poměr střel byl v této části vyrovnaný 11 ku 12.

Závěrem je třeba říci, že domácí sehráli v tomto utkání parádně své přesilovky a 4 z nich se jim podařilo využít, což byl základ vítězství. Je sice pravda, že konec druhé části si domácí nepohlídali, ale přesto si to vynahradili ve třetí části, kdy, přestože prohrávali, stav vyrovnali a pohlídali si drahocenné 3 body. I Luboš Dvořák si poprvé vedl v roli kapitána více než úspěšně, 4 branky dal a na 2 přihrál a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích. Obdobné to bylo i s dalšími členy druhé lajny, Tomáš Eis měl 5 asistencí, Václav Svoboda měl branku a 2 asistence. Další pilíř, Matěj Pešek, se s úspěšností téměř 92 % dost zasadil o výhru domácích. Poděkování patří jak fanklubu, tak i všem divákům, kteří hlasitě podporovali domácí borce.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí derby, které A-mužstvo sehraje v neděli 20.11.2016 od 17:00 hodin s týmem BK Havlíčkův Brod. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 14. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.