15.2.17 | Polička - Chotěboř | 11:4

Polička nám dala lekci z produktivity a vyhrála 7:4

16.01.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4233x

Chotěboř nastoupila na ledě Poličky ke svému odvetnému zápasu ve 2. části soutěže, když v tom prvním domácím Chotěboř Poličku porazila těsně 5:4. Polička již sice do play off postoupit nemůže, ale i tak své zápasy nevypouští, v každém našem vzájemném zápase nás trápí svojí specifickou hrou, která nám moc nesedí. A přesně tak tomu bylo i v dnešním zápase. První třetinu domácí vyhráli 4:0, kdy po třetí brance vystřídal Tomáše Hamariče v brance Matěj Pešek, který ještě do konce třetiny jednou kapituloval. Na začátku druhé části Chotěboř snížila, ale vzápětí si nechala vstřelit pátou branku. Přesto ještě do konce druhé části Chotěboř snížila na 5:3 a udržela si tak naději do závěrečné části. Ve třetí části domácí opět proměnili pár svých ojedinělých šancí a zvýšili na 7:3. Hostující Chotěboř se přes gólmana Zeleného neprosadila, když z 21 střel na branku v poslední části propustil pouze jednu. Výsledek 7:4 nám tak značně zkomplikoval postup do závěrečných bojů.

6. druhá část, neděle 15.1.2017, 17:00
Polička - Chotěboř 7:4 (4:0, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 23 Ludvík Tomáš (Mašek Petr, Hajšman), 31 Mašek Petr (Činčila Benjamin, Hajšman), 36 Ludvík Tomáš (Mašek Petr, Činčila Benjamin), 54 Ludvík Tomáš (Ludvík Jakub)

Branky a nahrávky (Polička): 9 Boháček Jan, 13 Krajíček, 14 Pazourek (Zobač), 17 Krajíček, 23 Šedý (Cik, Pazourek), 48 Pazourek (Krajíček, Cik), 52 Boháček Libor (Švejda)

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun) - Martin Kalus (Moravská Třebová), Pavel Motýl (Moravská Třebová)

Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 7:3, 7:4

Polička: Zelený – Štěrba, Klíma, Cik, Máša, Dvořák – Švejda, Zobač, Šedý, Poul, Boháček Libor, Pazourek, Krajíček, Boháček Jan
Chotěboř: Hamarič (od 14. Pešek) – Kopecký, Veselý, Ludvík Jakub, Piskač, Musílek – Dvořák, Svoboda, Eis - Ludvík Tomáš, Mašek Petr, Hajšman – Činčila Šimon, Mašek Patrik, Činčila Benjamin

Hosté začali svižně, hned v prvním střídání si vytvořili tlak a ohrozili domácího gólmana Martina Zeleného. Ten však s přehledem vše pokryl. Domácí vzápětí ve dvou střídáních ohrozili hostujícího Tomáše Hamariče a ukázali, že to opět nebude lehký zápas. Od začátku se hrálo svižně a také tvrdě, kdy v 7. minutě jeden takový zákrok v našem pásmu neunesl Lukáš Cik a po protestech u hlavního sudího Jiřího Veselého odjížděl na trestnou lavici s osobním trestem na 10 minut. První změna skóre přišla v 9. minutě, kdy se prosadil Jan Boháček a zajistil Poličce vedení 1:0. Vzápětí šli do protiútoku hosté, kdy se ocitl těsně před gólmanem Tomáš Eis, který však kličku nedokončil, protože přepadl přes gólmana, který vyjel hluboko z brankoviště. Druhá branka domácích by se mohla zařadit do kategorie náhodných. Na branku střílel Lukáš Krajíček, hostující gólman střelu vyrazil, kdy následně puk vyletěl do výšky a zapadl za záda gólmana. Třetí branka domácích padla po minutě, kdy domácí hráč v brankovišti atakoval gólmana Tomáše Hamariče, který navíc utržil ránu hokejkou do masky. Přesto byla branka uznaná, kdy byl za šťastného střelce označen David Pazourek, asistoval Michal Zobač. Následovalo střídání hostujících gólmanů, kdy Tomáše Hamariče vystřídal v brance Matěj Pešek. Ale ani tato změna nepřinesla hostům mnoho štěstí v zakončování. Do konce třetiny měla Chotěboř jen jednu větší šanci, kdy se Šimon a Benjamin Činčilovi dostali do přečíslení 2 na 1, bohužel branka nepadla. Naopak v 17. minutě se opět prosadili domácí. Střelu Lukáše Krajíčka tečoval těsně před gólmanem Matějem Peškem hostující obránce a střela se štěstím skončila ve víku. Bylo to najednou hrozivých 4:0. Půl minuty před koncem došlo k signalizaci prvního vyloučení v utkání, kdy fauloval Filip Švejda. Chotěboř dostala výhodu, ale do závěrečného hvizdu jí nevyužila, byť měla 6 hráčů na ledě. Poměr střel 15 ku 12.

Ve druhé třetině hosté hráli 2 minuty přesilovku, kdy na gólmana vyslali pouze 1 střelu, samozřejmě bez využití. Chotěboř se prosadila až 6 vteřin po návratu vyloučeného Švejdy, kdy po zemi se štěstím prostřelil gólmana Tomáš Ludvík. Nahrávali Mašek Petr a Milan Hajšman. Hosté se nadechli k obratu, ale bohužel stačili pouze vydechnout, protože po 44 vteřinách to bylo zase o 4 branky, 5:1. Opět nedůsledná hra hostujících obránců umožnila domácímu Vladimíru Šedému skórovat. Nahrávali Lukáš Cik a David Pazourek. Další velkou šanci měli domácí ve 27. minutě, kdy po závaru před naším gólmanem několikrát nebezpečně stříleli a pak k našemu štěstí netrefili puk, který zůstal opuštěn sám před brankou. Následně se hra Chotěboře zlepšila a do konce třetiny to bylo v pásmu domácích jako na střelnici. Začalo to 28. minutou, kdy Dominik Kopecký vyslal do brejku Luboše Dvořáka, který, byť byl faulován, zakončil. Na trestnou putoval Lukáš Cik za hákování. Začala se druhá přesilovka hostů. Přesně po minutě byl na buly faulován Václav Svoboda. Na trestnou přisedl David Pazourek za vysokou hůl. Ale ani přesilovku 5 na 3 hosté nesehráli dobře. Puk jim odskakoval, přihrávky byly pomalé a nepřesné, a když už zakončili, tak to pokryl domácí gólman. Další výhodu dostala Chotěboř po půl minutě, když fauloval domácí gólman Martin Zelený. Trest za podražení šel odpykat junior Martin Poul. Hosté tak dostali výhodu hry 5 na 3 po dobu minuty a půl, protože třetí trest byl odložen. Hostující Chotěboř však ani tuto výhodu nevyužila, nesehrála přesilovku 5 na 3 vůbec dobře, málo střílela. Prosadila se až ke konci přesilovky 5 na 4, kdy z levé strany propálil gólmana Petr Mašek, nahrával Benjamin Činčila a Milan Hajšman. V další minutě měli velkou šanci dvojice Luboš Dvořák a Tomáš Eis, ale neprosadili se, jako by byla branka pro první lajnu tento večer zakletá. V dalším střídání šel do brejku opět Luboš Dvořák, střílel těsně mimo. Domácí ale kontrovali a v následující akci prověřili Matěje Peška. V 34. minutě šel do brejku pro změnu Tomáš Eis, ale ani ten neskóroval, navíc byl faulován Vladimírem Šedým a ten putoval za držení, na ještě zahřátou trestnou lavici. Hosté přesilovku sehráli lépe, všichni tři hráči z první lajny mohli skórovat, ale domácí gólman čaroval. Skórovat se podařilo až později ve 36. minutě v plném početním stavu. Z pravé strany se prosadil přesnou střelou k tyči Tomáš Ludvík, nahrával Petr Mašek a Benjamin Činčila. Ve 37. minutě si zahrála přesilovku i domácí Polička. Na trestnou šel Lukáš Musílek za hákování. Domácí téměř celou přesilovku Matěje Peška neohrozili, až ke konci měli 3 nebezpečné střely, ale stav se neměnil. Poslední šanci měl Václav Svoboda, který netrefil prázdnou branku, proto stav 5:3 vydržel až do konce druhé části. V této části jsme domácí přestříleli v poměru 9 ku 19.

Ve třetí třetině měl velkou šanci hned v prvním střídání Tomáš Eis, který se ocitl sám před gólmanem, zase neproměnil. V této části se zase většina času odehrála v pásmu domácích, hostující Chotěboř si vytvářela tlak a spoustu šancí, ale produktivita byla žalostná. Ve 35. minutě šel do brejku Šimon Činčila, neproměnil. Na domácího Martina Zeleného šla střela za střelou, ale dnešní večer byla jeho záležitost. Pak přišla 48. minuta, domácí Lukáš Cik pod tlakem vyhodil na zakázané uvolnění, které nejprve rozhodčí signalizovali a pak nepochopitelně rozpažili a nechali hrát. Domácí Lukáš Krajíček využil zaváhání hostů a dostal se k puku, který vystřelil na Matěje Peška. Puk prošel pod rukou a od bližší tyčky se odrazil přes brankoviště k druhé tyčce, kde puk dorážel David Pazourek, na kterého domácí obrana zapomněla, stav 6:3. V 50. minutě opět Luboš Dvořák pomotal domácí obranu, ale zase nedal. Vzápětí šli domácí do přečíslení, tentokrát hostující gólman bez chyby. A přišla 52. minuta, opět se hrálo v pásmu domácích, opět tlak, ale bohužel přišla nešťastná střela Milana Hajšmana, která se odrazila od chráničů Jana Boháčka, který nás potrestal sedmou brankou. Chotěboř se ale v této části prosadila jen jednou, přesně mířil Tomáš Ludvík a svým hattrickem upravil stav na 7:4. Nahrával mu Jakub Ludvík. Poslední šanci na korigování výsledku měli hosté v 58. minutě, kdy byl opět vyloučen domácí Filip Švejda za sekání, další faul na našeho kapitána. Po 15 vteřinách úmyslně posunul branku domácích Martin Zelený a byla z toho opět přesilovka 5 na 3. Chotěboř však již nepředvedla skoro nic, domácí je k ničemu nepustili. Navíc těsně před koncem šli domácí do brejku, podpořeného o dalšího hráče, který naskočil z trestné lavice. Poslední akci však hostující gólman zvládnul na výbornou. Poměr střel byl v této části jednoznačný 9 ku 21, bohužel soupeř z 9 střel 2 branky a my z 21 pouze jednu.

Na závěr je třeba konstatovat, že bez uzdravení, resp. řádné docházky jak obránců, tak i útočníků se hokej na požadované úrovni nedá hrát. Navíc ani jednoho z gólmanů toto utkání nezastihlo ve formě, oba byli zdravotně indisponováni a to se projevilo na jejich úspěšnosti. A pokud ani první lajna ze svých 23 střel na branku nic nepromění, těžko může tentokrát produktivní druhá lajna vše zachránit. Situaci jsme si značně zkomplikovali, ale věřím, že bojovným výkonem v Havl. Brodě a v Litomyšli ještě play off uhájíme.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí derby, které A-mužstvo sehraje v neděli 29.1.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 5. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.