1.10.17 | Chotěboř - Choceň | 3:2

První bod pro Chotěboř v semifinále play off o pohár Vladimíra Martince

01.03.2018, Redakce Chotěboř

SF1, středa 28.2.2018, 18:30
Chotěboř - Choceň 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 0:13 Mašek Petr (Kraučuk, Vlček), 25:07 Hospodka (Krejčí), 49:32 Mendl (Mašek Petr, Kraučuk), 59:07 Dvořák - 9:00 Prachař Pavel (Pilař Lukáš, Nečas), 28:50 Nečas (Král, Kopečný) Rozhodčí: Kukeně - Přichystal, Říha Vyloučení: 3:7, CH - Vácha 5+OK za faul kolenem Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 150 Zásahy brankářů 26:48
Chotěboř: Hamarič (Pešek Matěj) - Vácha, Kopecký, Mendl, Ludvík Jaroslav, Krejčí, Ludvík Jakub - Vlček, Mašek Petr, Kraučuk, Dvořák, Svoboda, Eis, Hlídek, Hospodka, Žemlička

Chyběli : Pešek Tomáš - Musílek, Bušek, Klofáč, Mašek Patrik - Havel, Křesťan, Nguyen, Činčila B.

Choceň: Zelený - Marek, Vacek, Kousalík, Březka, Kopečný, Nečas, Prachař Pavel, Pilař Lukáš, Krejza, Lichtag, Král, Gregar

V prvním semifinálovém utkání šli domácí velice rychle do vedení a nadále se hrálo dlouhou dobu v pásmu Chocně, ta však zlobila z velice nebezpečných brejků, domácí nevyužili přesilovou hru a hosté stav vyrovnali. Ba co víc, po dle mě nezaviněné (ač hrozivě vypadající) srážce Váchy s Gregarem, kdy Vácha musel po posouzení této situace rozhodčím předčasně do kabin a Gregar na nosítkách na ošetřovnu s naraženým stehnem, měli hosté možnost stav zvrátit na svoji stranu, leč v dlouhé přesilové hře neukázali takřka vůbec nic.

V druhé části to byli opět domácí, kteří se tlačili před Zeleného, kterého překonal Svoboda, branka ?? Ve 26 min. již branka platila, když se trefil Hospodka. O chvíli později Nečas stav vyrovnal. Obraz hry byl i nadále stejný, mírnou převahu měli domácí, pokud Choceň zahrozila, tak zase z rychlých protiútoků.

V poslední části nahodil puk na bránu Mendl, Zelený neviděl a puk skončil za jeho zády. Choceň zbraně rozhodně neskládala a ze všech sil se snažila stav vyrovnat, velikým nebezpečím byl hlavně aktivně hrající Prachař, ale Hamarič spoluhráče držel. Dvě minuty před koncem zápasu si hosté vzali oddechový čas a zkusili hru v 6, obrovský závar a tlačenici před Hamaričem domácí s velikým štěstím ustáli a Dvořák po chvilce pečetil vítězství gólem do prázdné brány.

Slabinou obou mužstev byla hra v početní výhodě. Oběma mužstvům chybělo několik hráčů. Za domácí hráli hlavně ti, co zde hokej hrát chtějí.

První bod zůstal tedy v Chotěboři, v neděli se v Chocni hraje druhý zápas, případný třetí a rozhodující ve středu v Chotěboři.

Děkujeme fanouškům za povzbuzování, křiklouni co na hráče a domácí lavičku křičí, ať příště zůstanou raději v teple doma.

Kdo můžete, pojeďte nás v neděli do Chocně podpořit, děkujeme.