15.3.17 | Chotěboř - Hlinsko | 0:3

První finálový zápas Chotěboř prohrála těsně 3:2

13.3.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 233x

Chotěboř nastoupila ke svém 1. finálovém utkání o pohár Vladimíra Martince na ledě HC Hlinsko, které do finále postoupilo před HC Litomyšl. Opět se očekávala velká hokejová bitva, zejména obou gólmanů, kdy branku domácích hájil Vladimír Saifr, branku hostí Matěj Pešek. Po úvodním tlaku přišla 5. minuta, kdy hosté polevili, dvakrát během 42 vteřin kapitulovali a dovolili tím soupeři převzít taktovku utkání. Hostům se ale podařilo ještě do poloviny 1. třetiny v přesilovce snížit a stav 2:1 vydržel nejen do konce třetiny, ale i po celou druhou část. Domácí byli po celé utkání střelecky aktivnější, ale Matěj Pešek předváděl neskutečné výkony, stejně jako v semifinále proti Chocni a udržel hosty ve hře až do třetí části. V té se hostům podařilo ve 47. minutě vyrovnat a už se pomalu chystali na prodloužení. Domácí však úspěšně sehráli 5 minut před koncem přesilovou hru, po 20 vteřinách se jim podařilo potřetí skórovat a ujali se vedení 3:2. Hosté však na toto již odpovědět nestačili, a byť ke konci utkání odvolali gólmana, zápas již do prodloužení nedotáhli. Stav série hrané na 2 vítězná utkání je 1:0 a další vzájemný zápas nás čeká ve středu 15.3.2017 od 18:30 hodin v domácí aréně v Chotěboři.

1. finále o VM, neděle 12.3.2017, 17:00
HC Hlinsko - HC Chotěboř 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 9 Havel Marek (Dvořák), 47 Kašpar (Mašek Petr)

Branky a nahrávky (Hlinsko): 5 Plachý (Havel), 5 Tulis (Králíček, Brebera), 55 Hron (Pazdera, Dítě)

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun) – Martin Kalus (Moravská Třebová), Filip Sokol (Litomyšl)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2

HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Hron Pavel – Králíček, Dítě, Tulis, Zdražil, Šuvara, Chvojka, Hron Josef, Brebera, Havel, Plachý
HC Chotěboř: Pešek – Vácha „C“, Kadlec,Ludvík, Krejčí, Veselý – Dvořák, Svoboda, Havel Marek - Mašek Petr, Kašpar, Činčila Benjamin – Hospodka, Mašek Patrik, Málek

Od prvního vhazování začali hráči z Chotěboře velmi aktivně, již v 1. střídání se dostal před gólmana Václav Svoboda, který nebezpečně střílel. Téměř 2 minuty soupeře k ničemu nepustili, sehráli jej v útočném pásmu a chybělo málo, aby se ve finálovém utkání ujali vedení. Pomalu se i soupeř osměloval a začínal hrát aktivněji. A přišla 5. minuta, kdy se po levé straně do útoku pustil domácí Martin Havel, přešel přes obránce a těžkou střelou ze strany prověřil hostujícího Matěje Peška, ten první střelu kryl, ale bohužel na dorážku, nikým neatakovaného, veterána Jiřího Plachého nestačil. Byla to 2., resp. 3. střela na branku. Zaskočený soupeř z Chotěboře v následujícím střídání opět chyboval a umožnil samostatný úniku Zdeňku Tulisovi, který nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Nahrávali Lukáš Brebera a Daniel Králíček. V rozmezí 42 vteřin domácí dvakrát udeřili a od té chvíle začali být jasně lepším týmem. Více stříleli, byli aktivnější, ale nakonec na to doplatili špatným střídáním. Za příliš mnoho hráčů na ledě šel na trestnou lavici pykat Jakub Šuvara. Hosté si v pásmu vytvořili v přesilovce velký tlak a po odehrané minutě si vynutili faul. V rohu hostujícího Luboše Dvořáka fauloval obránce Roman Sobotka a Chotěboři se naskytla minutová dvojnásobná přesilovka. V ní si Chotěboř vytvořila velké šance, ale podařilo se jí skórovat až těsně před návratem druhého vyloučeného. Nejprve se do čisté tutovky dostal Luboš Dvořák, jehož střelu a následnou dorážku kryl Vladimír Saifr, vzápětí se k puku dostal opět Luboš Dvořák, který přes obránce prohodil puk na Marka Havla, který perfektní kličkou překonal domácího gólmana. První využitá přesilovka a stav 2:1. K další větší šanci se dostal soupeř ve 12. minutě po chybě v obraně, těžkou střelou prověřil Matěje Peška. Ve 14. minutě se dostali k tutovce i hosté. Z obrany zatáhl puk do pásma Josef Vácha, nahrál na Benjaminu Činčilu, ten chytře puk posunul na Michala Kašpara, který se ocitl sám před domácím gólmanem, ale bohužel přestřelil. V 17. minutě mohl soupeř své vedení zvýšit, když si na útočnou modrou za obránce sjel Lukáš Brebera, který se řítil sám na Matěje Peška, který jej však zkušeně vymazal. Poměr střel byl jasně ve prospěch domácích 16 ku 6.

Do druhé části vstoupil lépe soupeř a hned v prvním střídání dvakrát nebezpečně ohrozil hostující branku. K první tutovce se dostal ve 25. minutě, po přihrávce Josefa Váchy, opět Michal Kašpar, který se ocitl sám před domácím gólmanem, ale vyrovnání nezařídil. Ve 27. minutě hosté vyrobili další hrubku při rozehrávce, domácí se řítili opět sami na Matěje Peška, ale ten byl opět jistota. Ve 29. minutě se dostala 1. lajna hostů do útoku, soupeře zamotala a vynutila si opět přesilovku. Domácí Lukáš Poskočil neustál kličky Luboše Dvořáka a za podražení putoval na trestnou lavici. V přesilovce se dostal k nebezpečné střele Václav Svoboda, po přihrávce Luboše Dvořáka, gólmana ale nepřekonal. Ve 33. minutě se dostal sám před gólmana Jan Hospodka, střílel, ale opět nic. Vzápětí se hosté dostali opět do šance, Josef Vácha střílel, ale Vladimír Saifr vyrazil instinktivně i dorážku. Následovaly dvě akce domácích, kdy obě tutovky kryl Matěj Pešek. Těsně před koncem měli poslední slovo hosté. Nejprve střílel Michal Kašpar, který těsně přestřelil. Vzápětí zahrozila 1. lajna, ale jejich tutovka do prázdné branky skončila těsně vedle branky. Nakonec se obě mužstva rozešla ve 2. třetině smírně 0:0. Poměr střel byl opět jasně ve prospěch domácích 18 ku 8.

Do třetí části vstoupili opět lépe domácí. Opět v 1. střídání musel Matěj Pešek krýt těžkou střelu a vzápětí 2 dorážky. Všechno pokryl a dále uchovával naději hostů na vyrovnání. Poté se hrálo aktivně na obou stranách, hosté však přidávali ve své aktivitě, více stříleli a nakonec byla jejich aktivita korunovaná úspěchem. Nejprve zatáhl puk do pásma Benjamin Činčila, z rohu se dostal až před branku, přihrával na Petra Veselého, kterému střelu gólman chytil, vzápětí se Petr Veselý dostal k další střele, ale ani napodruhé gólmana nepřekonal. Akce stále pokračovala, k puku se dostal Petr Mašek, vystřelil a Michal Kašpar puk tečoval za záda Vladimíra Saifra. Aktivita byla korunována vyrovnáním na 2:2. O 2 minuty si soupeř zahrál 1. přesilovku poté, co Josef Vácha přišpendlil domácího útočníka na mantinel. Bohužel tento zákrok hlavní sudí Bc. David Kolář vyhodnotil jako nedovolenou hru – vražení na hrazení. V první přesilovce soupeř Matěje Peška po 75 vteřinách překonal, ale branka byla dosažena vysokou holí, tudíž hlavní sudí rozpažil, čímž se hostům dost výrazně ulevilo. Bohužel jen na chvíli. V 55. minutě hosté tlačili v pásmu, od modré nastřelil puk Václav Kadlec, před brankou jej tečoval Marek Havel, puk však těsně minul branku. Bojovalo se dále bez přerušení, ale hostující Chotěboř se smolně dopustila druhého nedovoleného zákroku v utkání. Za přílišnou aktivitu v útočném pásmu byl vyloučen Václav Svoboda. Oficiální verdikt zněl podražení, trest přísný, navíc 5 minut do konce, ale bohužel padl. Domácí se pustili do obléhání branky Matěje Peška a po 20 vteřinách bylo rozhodnuto. Domácí Jiří Dítě přihrál na modrou na Aleše Pazderu, který vyslal dělovku na branku Chotěboře, s kterou si Matěj Pešek poradil, ale pouze vyražením před sebe, kde se puku zmocnil nepokrytý Josef Hron a rozhodl o utkání. Domácí se dostali do vedení 3:2, a přestože hosté ještě před koncem odvolali gólmana, měli dvě šance v podobě dvou střel z hole Luboše Dvořáka a Jana Hospodky, již se jim nepodařilo s výsledkem nic provést. Poměr střel byl v poslední části vyrovnaný 15 ku 14.

Závěrem je třeba říci, že Chotěboř využila, stejně jako soupeř z Hlinska, každý jednu přesilovou hru. Bohužel 5. minuta utkání byla rozhodujícím okamžikem utkání. Chotěboř v tu dobu hrála laxně a soupeř v rozmezí krátké doby dvakrát trestal. Soupeř na tom byl sice lépe střelecky, ale na šance to bylo obdobné. Oba gólmani odchytali výborná utkání a zejména hostující Matěj Pešek se svými 46 zákroky a téměř 94 % úspěšnosti přispěl k tomu, že bylo celé utkání naše mužstvo v kontaktu ze soupeřem. Takže opět, jako v semifinále, tým Chotěboře prohrál svoje první vystoupení a má co vracet soupeři na svém ledě.

Ve 2. finálovém zápase se Chotěboř střetne s týmem HC Hlinsko na domácím ledě ve středu 15.3.2017 od 18:30 hodin. Jedná se o poslední domácí utkání, tak samozřejmě přijďte v hojném počtu a podpořte domácí borce. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM – 3 reprezentační dresy. Pro další diváky jsou připraveny hodnotné ceny. Přijďte svůj tým podpořit.

Výsledky dalších utkání KLM můžete shlédnout na onlajnech.