19.10.16 | Hlinsko - Chotěboř | 6:5
15.3.17 | Chotěboř - Hlinsko | 0:3

Ve druhém finálovém utkání Chotěboř podlehla Hlinsku 0:3

16.3.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

Chotěboř nastoupila na domácím ledě ke svému 2. finálovém utkání o pohár Vladimíra Martince, když v prvním utkání na ledě HC Hlinska podlehla těsně 3:2. Úvodní buly zařídil předseda krajského výkonného výboru Pardubického kraje p. Vladimír Martinec, který přijal pozvání domácího klubu HC Chotěboř.

Bohužel i v domácím utkání kapitulovala již v čase 01:26, druhou branku přidal soupeř v čase 08:33. Domácí se snažili celý zápas výsledek zvrátit, měli spoustu šancí, ale nakonec se jim nepodařilo ani jednou překonat výborně chytajícího Vladimíra Saifra v brance Hlinska. No a když soupeř přidal 7 minut před koncem třetí branku, bylo o vývoji utkání prakticky rozhodnuto. Nakonec tým HC Hlinsko dotáhl zápas do vítězného konce a mohl se radovat ze zisku poháru Vladimíra Martince. Ten jim byl předán právě z rukou Vladimíra Martince, u předání byl též přítomen Jan Rychlý – člen krajského výkonného výboru Pardubického kraje a taktéž předseda HC Chotěboř Oldřich Cempírek.

2. finále o VM, středa 15.3.2017, 18:30
HC Chotěboř - HC Hlinsko 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 0

Branky a nahrávky (Hlinsko): 2 Králíček (Brebera), 9 Havel (Koželuh), 53 Hron Josef (Dítě, Brebera)

Rozhodčí: Bc. David Kolář (Litomyšl) – Mgr. Martin Vepřovský (Hlinsko), Jaromír Říha (Hlinsko)

Vyloučení: 6:4

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Diváci: 200 (platících 110)

Střely na branku soupeře: 32

zásahy Peška-30, obdržené góly – 3, úspěšnost 90,91 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 0:3

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Chotěboř Marek Havel

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC HlinskoVladimír Saifr

HC Chotěboř: Pešek – Vácha „C“, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Hajšman – Dvořák, Svoboda, Havel Marek - Mašek Petr, Kašpar, Činčila Benjamin – Hospodka, Mašek Patrik, Málek
HC Hlinsko: Saifr – Kunz, Poskočil, Sobotka, Koželuh, Pazdera, Hron Pavel – Králíček, Dítě, Tulis, Zdražil, Šuvara, Chvojka, Hron Josef, Brebera, Havel, Plachý

Úvodní střídání patřilo 1. lajně, která na hostujícího gólmana vyslala 2 nebezpečné střely. Pak ale přišlo střídání 3. lajny, která si dostatečně nepokryla v rohu hrajícího Lukáše Breberu, nechala ho, aby nahrál na úplně volného Daniela Králíčka, který nekompromisně zakončil do víka domácí branky. První střela na branku, první gól. Dále se hrálo vyrovnané utkání bez větších šancí na obou stranách. Až přišla 9. minuta a přesný námaz v útočném pásmu na Martina Havla, který ujel a zakončil taktéž do víka nad lapačku Matěje Peška. Stav 0:2, stejně jako na začátku utkání v Hlinsku. V 15. minutě se dostal k dorážce Petr Mašek, ale z bezprostřední blízkosti gólmana nepřekonal. Nahrával Václav Svoboda. Ke konci první části hráli domácí oslabení, když byl vyloučen Benjamin Činčila za sekání. Matěj Pešek musel před koncem vytahovat 2 těžké střely a tak se končilo za stavu 0:2. Poměr střel byl 13 ku 8.

Do druhé části vstoupil lépe soupeř a ve 22. minutě měl možnost zvýšit svou druhou brankou Martin Havel, ale jeho samostatný únik Matěj Pešek bravurně zlikvidoval. Naopak snížit mohl domácí Marek Havel, jehož těžkou střelu se štěstím Vladimír Saifr vyrazil těsně nad branku, když akce dále trvala a z tlaku domácí vytěžili přesilovou hru, kdy byl právě Marek Havel v rohu faulován kapitánem Alešem Pazderou. Početní výhodu domácí nevyužili a nedařilo se jim ani ve druhé přesilovce z 30. minuty, když byl za faul na Luboše Dvořáka vyloučen Lukáš Kunz. Ke konci třetiny měli domácí ještě dvě větší šance. V první se Luboš Dvořák vymotal zpoza branky a sám zakončil. Ve druhé se k tutovce dostal Marek Havel, dorážel do téměř prázdné branky, ale ani jemu se nepodařilo hostujícího gólmana překonat. Poměr střel jasně ve prospěch domácích 12 ku 7.

Na začátku třetí části šel soupeř do přesilovky. V ní měli domácí na samotném začátku pěknou šanci, když se do úniku dostal Petr Mašek, který před branku nahrával na Milana Hajšmana, jehož první střelu gólman kryl a druhou přestřelil. Od 44. minuty se v zápase začalo jiskřit, domácí se snažili dohrávat více osobních soubojů a od 48. minuty hráli již třetí přesilovku. Soupeř ale nepřipustil komplikace a i tuto ubránil. Poslední branka v soutěži mužů v domácí aréně padla v přesilovce v 53. minutě, když se k odraženému puku před brankovištěm dostal Josef Hron a zpečetil vítězství hostujícího Hlinska. Nahrávali Jiří Dítě a Lukáš Brebera. Ke konci se domácí ještě pokoušeli výsledek zvrátit, ale smůla se jim lepila na hokejky a tak byl nakonec výsledek 0:3 konečný. Poměr střel byl vyrovnaný 12 ku 13.

Závěrem můžeme říci, že soupeř z Hlinska měl větší vůli vyhrát, šel si více za vítězstvím, o kterém rozhodl dvěma přesnými střelami do víka po našich hrubých chybách. Chotěboř dnes neměla štěstí na góly, i když střelecky držela se soupeřem krok. Nakonec po prohraném finále o pohár Vladimíra Martince mužstvo HC Chotěboř skončilo na pěkném 6. místě krajské ligy mužů Pardubického kraje.

Tak třeba za rok a doufejme, že se alespoň trochu přiblížíme divácky k ostatním mužstvům, koneckonců se to celou sezónu dělá pro ně.

Výsledky finálových utkání KLM můžete shlédnout na onlajnech.