Harfa Cup – kvalifikace

Dne 6.1.2024 se uskutečnil kvalifikační turnaj ročníků 2014 ve Velkém Meziříčí o zajištění účasti na finálovém turnaji „Harfa Cup“ v Praze. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin A, B. Po odehrané základní části následovalo semifinále a finále. Hrálo se systémem 2×20 minut, na půlku hřiště, letmé střídání po 1 minutě.

HC Chotěboř

Tým HC Chotěboř se v prvním utkání potkal s HC Dukla Jihlava, kde jsme měli od začátku utkání převahu a zápas jsme vyhráli. Ve druhém zápasu jsme se utkali proti HC Uherské Hradiště. Tento zápas skončil remízou. V posledním zápase základní skupiny jsme si zahráli proti HCM Warriors Brno. V tomto zápase předvedl soupeř lepší výsledky a zápas pro nás skončil prohrou. Po sečtení všech bodů tým HC Chotěboř skončil 3 v základní skupině, a tudíž se do semifinále neprobojoval.

Do finále turnaje se nakonec probojovaly týmy HC Vítkovice Ridera a HC COM-SYS Říčany. První místo a postup do finálového turnaje „Harfa Cup“ si nakonec zajistil tým HC COM-SYS Říčany.

Tento turnaj byl pro nás výzvou, a i když se nám nepodařilo probojovat na vyšší příčky, tak to byla cenná zkušenost, která nám ukázala, kde jsou naše slabiny a na čem musíme do budoucna zapracovat. Jdeme dál a těšíme se na další turnaje, které nás čekají.