Hokejový turnaj v minihokeji

V sobotu 18.2.2023 od brzkých ranních hodin se na našem stadionu konal již dlouho dopředu avizovaný hokejový turnaj v minihokeji pro ročníky 2016 a mladší. Kromě domácího týmu HC Chotěboř naši pozvánku přijaly týmy jako jsou HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, HC Chrudim, HC Slavia Praha a SKLH Žďár nad Sázavou. Jednotlivé týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde se utkal každý s každým. Utkání se hrálo na 2×15 minut se střídáním po 1.minutě a po každém utkání dále následovalo 5 samostatných nájezdů na každou branku soupeře. Každá třetina se bodovala samostatně, za vítězství byly 2 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů. Výhra v samostatných nájezdech se hodnotila 1 bodem do tabulky.

HC Chotěboř byla nalosována do velmi silné skupiny B, kde se postupně utkala s týmy SKLH Žďárem nad Sázavou, HC Dynamem Pardubice a poté s HC Kometou Brno. Naopak do skupiny A byly zařazeny týmy BK Havlíčkův Brod, HC Slavia Praha, HC Chrudim a HC Dukla Jihlava.

SKUPINA A: BK Havlíčkův Brod, HC Slavia Praha, HC Chrudim, HC Dukla Jihlava

SKUPINA B: HC Chotěboř, HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, SKLH Žďár nad Sázavou

V prvním zápase na turnaji jsem nastoupili proti týmu SKLH Žďár nad Sázavou a první třetinu jsme vyhráli 4:2, bohužel potom jsme nedokázali využít velké množství šancí ve druhé třetině a díky svojí neschopnosti dát rozhodující gól jsme naopak před koncem zápasu inkasovali a prohráli jej 2:3. V samostatných nájezdech se nám opět střelecky nedařilo a prohráli jsme – 0:1.

Do druhého zápasu jsme udělali několik taktických změn v kabině, namotivovali děti a vyrazili na HC Dynamo Pardubice. V první třetině jsme Dynamo zaskočili aktivní hrou a vyhráli v poměru 5:2. Druhá třetina byla jak přes kopírák se Žďárem, velké množství šancí v podobě samostatných úniků, avšak gólový efekt nulový. Nakonec se nám však podařilo jeden gól vstřelit a ještě 2 minuty před koncem jsme vedli 1:0, ale o vedení jsme v předposlední minutě přišli a utkání nakonec skončilo 1:1. V samostatných nájezdech jsme opět nedokázali překonat hostujícího gólmana, který si se střelami po zemi poradil a nakonec vychytal naše mladíky. V samostatných nájezdech jsme tedy prohráli 1:2.

Ve třetím utkání to bylo již hop nebo trop, výhra v obou dvou třetinách by nám zajišťovala postup z 1.místa do finále, v opačném případě při souhře náhod či okolností i poslední místo. V první třetině jsme statečně bojovali, ale opět naše neschopnost vstřelit gól, která nás provázela snad celým turnajem se promítla i do skóre první třetiny. V první třetině jsme se tak s Kometou rozešli smírně bez gólu 0:0. Do druhé třetiny jsme vsadili vše na jednu kartu a snažili se hrát vabank, jelikož jsme body potřebovali. Ještě v polovině třetiny jsme vedli 2:1, ale pak jsme ze dvou střídání dostali dva zbytečné góly a bylo po utkání. Druhou třetinu jsme tak prohráli 2:4. Pak šly na řadu samostatné nájezdy, v nichž jsme dokázali vyhrát 3:1 a museli jsme si tak počkat na rozhodující souboj týmu HC Dynamo Pardubice s týmem SKLH Žďárem nad Sázavou, protože vítězství jednoho či druhého týmu by nás posouvalo/odsouvalo na 2. či 3. místo v tabulce. Bohužel se stalo to nejhorší co mohlo. HC Dynamo Pardubice remizovalo v první třetině se Žďárem nad Sázavou, ve druhé třetině vyhrál Žďár a aby toho nebylo málo, tak v prodloužení opět bodovalo Dynamo a oba dva celky si připsaly důležité body do tabulky. Po odehrání všech zápasů ve skupině vznikla tak vyrovnaná čtyřka, že rozhodoval opravdu jediný bod, bohužel pro naše družstvo dosti zásadní, protože se 7 body a horší vzájemnou bilancí se Žďárem jsme byli odsunuti až na poslední “nepopulární” 4.místo.

Zápasy našeho celku v základní skupině:
1. zápas: HC Chotěboř – SKLH Žďár nad Sázavou (4:2; 2:3 – 0:1)

2. zápas: HC Chotěboř – HC Dynamo Pardubice (5:2; 1:1 – 1:2)

3. zápas: HC Chotěboř – HC Kometa Brno (0:0; 2:4 -3:1)

V zápase o umístění jsme se střetli s týmem ze 4. místo ze skupina A, čímž byl celek HC Chrudim. Od začátku zápasu jsme nasadili aktivní tempo, které nám vydrželo až do konce utkání. Chrudim jsme porazili vysoko 14:2 a vybojovali tak konečné 7. místo.

Konečné pořadí v turnaji ročníků 2016 a mladších:

  1. BK Havlíčkův Brod
  2. HC Dynamo Pardubice
  3. HC Slavia Praha
  4. HC Kometa Brno
  5. SKLH Žďár nad Sázavou
  6. HC Dukla Jihlava
  7. HC Chotěboř
  8. HC Chrudim

I když se může zdát, že naše přípravka skončila na ne příliš populárním 7.místě, tak je nutné podotknout, že jsme ani s jedním týmem v základní skupině neprohráli, vždy to bylo velmi vyrovnané a o našem umístění bohužel rozhodla gólová impotence našich hráčů vstřelit gól, jelikož šancí jsme měli v každém utkání nespočet. Nicméně i tak jsme si dostatečně zahráli, děti prokázaly, že se v konkurenci neztratí a pokud začnou proměňovat i šance, tak to může příště vypadat úplně jinak. Na druhou stranu tam kde se nám nedařilo herně, se nám dařilo organizátorsky. Dokázali jsme na našem stadionu připravit a kompletně zorganizovat neskutečný turnaj 8 různých celků. Turnaje se zúčastnilo více jak 120 hráčů, více jak 20 trenérů ze všech celků a nespočet rodičů, příbuzných a diváků, kteří svým povzbuzováním vytvořili pro děti neskutečný zážitek a vynikající atmosféru. O to víc nás těší, když jsme po turnaji sklízeli obdiv a poděkování z řad vedoucích týmů jednotlivých družstev či rodičů za to, jaký turnaj se nám podařilo připravit a zorganizovat. Za celý turnaj jsme nemuseli řešit žádný přestupek či protest, vše se odehrálo v duchu fair play a tak to má být. Každý tým si odnesl pohár, každý hráč potom pamětní puk, medaili a diplom. Nezapomněli jsme ani na trenéry a vedoucí mužstev, bez kterých by to nešlo. I oni dostali malou pozornost z naší strany a to jak pamětní sošku, puk tak medaili s diplomem. Naše díky letí do týmu do Pardubic, stejně tak do Prahy či do Žďáru, do sousedního Brodu a Jihlavy, nedaleko vzdálené Chrudimi či do Komety Brno za jejich účast na našem turnaji a budeme se těšit na to, že si společně zase někdy zahrajeme, ať už na turnaji či nějaký ten přátelský zápas.

Na závěr si ještě dovolím poděkovat všem rodičům našeho družstva, kteří se po celý turnaj podíleli na chodu celého turnaje, ať už to bylo v časomíře, na ledě při otáčení skóre, v rámci zajišťování zdravotní služby nebo organizování týmů v kabinách při vstupu/výstupu na plochu a v neposlední řadě i rozhodčím a vedení klubu HC Chotěboř, které nám umožnilo turnaj vůbec uspořádat. DĚKUJEME!!!

Nejnovější články

Rozlosování zápasů A-mužstva v základní části kraje Vysočiny pro sezónu 2024-25
10 července, 2024
Poděkování klubu a výhled na další sezónu
27 června, 2024
Pěší výlet kolem Doubravky a opékání špekáčků
25 června, 2024
Hokejová rodina se nám rozrůstá
24 června, 2024
Fotbalová příprava se vydařila
24 června, 2024
V Jihlavě proběhly aktivy klubů Vysočiny
24 června, 2024

Kalendář zápasů

Únor 2023
Po Út St Čt So Ne
« Led   Zář »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Kompletní tabulka

Tabulka

PosTýmZB
12046
22046
32040
42039
52038
62034
72028
82024
92019
102010
11206