Zimní stadion

Zimní stadion v Chotěboři

HC Chotěboř

Zimní stadion se v Chotěboři nachází již od roku 1981, přičemž umělá ledová plocha byla slavnostně otevřena 5. listopadu roku 1983. Zimní stadion v Chotěboři byl však dlouhou dobu nezastřešen. Zastřešení se konečeně dočkal až v listopadu roku 2002.

V období mezi červnem a září roku 2006 pak probíhala rekonstrukce ledové plochy a strojovny. Celková kapacita stadionu je zhruba 1200 osob, z toho na sezení je vyhrazeno přesně 400 míst. Velikost ledové plochy je  59 x 29 metrů. Stadion najdete na ulici Svojsíkova 333.

Na stadionu je také možno provozovat veřejné bruslení, které probíhá většinou v sobotu a v neděli. Tento zimní stadion je domácím stánkem mužstva HC Chotěboř, když se zde hrají utkání I. krajsé ligy Vysočiny.

Zastřešení stadionu bylo provedeno z obloukových příhradových dřevěných vazníků o výšce 2,5 metru, které jsou osazeny na jedné straně na ocelových sloupech, na druhé straně na monolitických železobetonových základech, které jsou propojené do konstrukce tribun. Rozpětí těchto vazníků je zhruba šedesát metrů bez vnitřních podpěr.