Školička hokeje

Chcete se naučit bruslit, začít hrát hokej a zapojit se do našeho hokejové klubu jako hráč ? Chcete, aby se vaše dítě pravidelně věnovalo sportu a mělo radost i z drobného úspěchu ? A také si našlo nové kamarády a volný čas trávilo pod dohledem zkušených trenérů ? Pak jste tu správně. Přiveďte ho k nám do klubu HC Chotěboř !

 

Náš hokejový klub každoročně pořádá školičku hokeje pro začínající děti. Jedna lekce bruslení zpravidla trvá 60 minut pod názvem “školička bruslení”. Zde vás naučíme správnou techniku odrážení, zatáčení, brždění a přešlapování. Základem toho všeho je, aby bruslení děti především bavilo a z kurzu si kromě nově získaných zkušeností odnesly i spoustu dalších zážitků z her. Do výcviku bruslení se snažíme zapojovat i různé herní prvky jako je chození na bruslích, hra na medvěda, hra na honěnou, slalom mezi překážkami a nebo sbírání míčků. Všichni tak mají možnost si užít spoustu her, zábavy a to především pod dohledem osvědčených a kvalifikovaných instruktorů.

 

Co se všechno děti naučí ?

Kurz bruslení je vhodný, jak pro začátečníky tak i pro mírně pokročilé děti, které se chtějí zdokonalit ve svých bruslařských dovedností a to zejména: 

  • jízdu vpřed i vzad
  • držet rovnováhu na bruslích
  • mít delší skluz a větší rychlost
  • naučí se brzdit několika metodami
  • naučí se zatáčet a provádět různé pohybové manévry
  • naučí se padat, vstávat a skákat
  • a samozřejmě další bruslařské dovednosti...

Pro koho je kurz bruslení vhodný ?

Kurz bruslení je vhodný zejména pro začínající či mírně pokročilé děti od 4 let, které se chtějí naučit či zdokonalovat v bruslařských dovedností. 

Jak to všechno probíhá ?

Na jednotlivé lekce se scházíme několikrát týdně a to vždy dle vypsaných termínů na rozpisu ledové plochy.  Na týdenním rozpisu je nutné sledovat časový rozvrh sekce s názvem “školička bruslení”

Rozpis ledové plochy

  • začátek lekce je vždy minimálně 15 - 20 minut před začátkem lekce, kde mají děti možnost se převléknout a připravit na bruslení
  • výuková jednotka trvá 60 minut, instruktoři však dělají menší přestávky na občerstvení (doporučujeme si vzít pití do lahve s sebou)
  • děti jsou dle bruslařských dovedností rozděleni do několika skupin a podle toho se přizpůsobují i jednotlivá cvičení dětí

Jaké je nutné mít vybavení ?

Tím nejdůležitějším vybavením je nutné mít brusle, dále helmu (klidně i cyklo) a zimní rukavice. Pokud nemáte, nevadí, náš klub Vám vše zapůjčí. Nicméně je potřeba nás kontaktovat s určitým časovým předstihem, abychom stihli vše připravit.

Mám další dotazy, na koho se obrátit ?

Více informací poskytne Tomáš Meloun – 604 168 951, nebo na e-mailu: hc.chotebor@email.cz