Hokejový vývoj

4 - 6 let
První seznámení s bruslením

V tomto období se dítě poprvé seznámí s hokejovým prostředím a udělá své první krůčky na ledě. Proto je důležité, aby k tomu mělo odpovídající výstroj. Do začátků bohatě postačí helma, brusle a rukavice. Pro vyšší bezpečnost se rovněž hodí chrániče loktů a kolen, aby se dítě tolik nebálo pádů. Než totiž děti vezmou do ruky hokejku, měly by mít zvládnuté základy bruslení.

7 - 10 let
Začátky minihokeje

Důležitou herní aktivitou v tomto věku je minihokej. Oproti klasickému hokeji na velkém hřišti vytíží mladého hokejistu daleko více. Jelikož se hraje jen ve třetině, hráč se dostane častěji k puku, vícekrát vystřelí a musí dávat větší pozor, co se zrovna na ledě děje. Hlavně jde ale o zábavu, všichni stráví na ledě stejný čas a už vůbec nezáleží na tom, kolik kdo vstřelil gólů.

11 - 14 let
Zlepšování herních dovedností

V tomto věku děti pokračují ve zlepšování svých herních dovedností. Zároveň si však musí uvědomit i jinou věc. A to, že v hokeji sami jako jedinci nikdy neuspějí. Vždy je třeba nehrát jen na sebe, ale pro tým. Důležité je věnovat se i jiným doplňkovým sportům a aktivitám, které jednak utuží partu v kabině, ale zároveň i rozvinou pohybový talent mladých hokejistů.

15 - 18 let
Klíčové období hokejisty

V tomto rozmezí se jedná o klíčové období pro rozvoj mladého hokejisty a jeho případnou budoucí kariéru. Hráč na sobě a svých schopnostech pracuje jak na ledě, tak i mimo něj. Občas to může být i dřina, ale bez ní to v tomto věku prostě nejde. Kdo do toho dá vše, má velkou pravděpodobnost, že se mu jeho úsilí mnohonásobně vrátí.

19 let a více
Hotový hráč

Čím je hráč starší, tím více záleží na něm osobně, kam až to v budoucnu dotáhne. Zároveň se ale neobejde bez rad zkušených trenérů a podpory rodiny. Pokud se vše sejde tak, jak má, má hráč našlápnuto k tomu splnit si své dětské sny, zažít pocity vítězství nebo být součástí velkého úspěchu.