Představujeme nového trenéra

Od začátku letošní sezóny jste si určitě všimli nové tváře na střídačce našeho A mužstva. Kdo vedle populárního ,,Cemby“ uděluje rady obráncům a posílá je do hry?

Kdo se o zdejší hokej zajímáte, jistě jste poznali Petra Adama, který zde již v minulosti působil jako hráč. Petře vítej v Chotěboři a dovol mi, abych ti položil několik otázek.

Jak jsi se objevil tady u nás v Chotěboři?

Před zahájením přípravného období mi volal předseda klubu Jarda Ludvík s tím, zda bych nechtěl jít do Chotěboře k A týmu, dělat asistenta Cembovi. Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou a před zahájením předsoutěžního období jsme se domluvili na spolupráci.

Již jsi se určitě pořádně rozkoukal, takže jak se ti tady líbí?

Musím říct, že se mi tady líbí velmi. Jsou tu perfektní lidé, kteří se okolo chotěbořského hokeje pohybují. Co se týká zázemí, tak to je zde nádherné. Nově vybudované kabiny pod tribunou, to je velká krása, jediné, co tady chybí, je posilovna.

Kolik je to již roků, co jsi se tady proháněl v našich barvách, vzpomeneš si vůbec ještě?

Tak to už nějaký ten rok bude. Myslím si kolem 20 let, kdy jsem z Havlíčkova Brodu přestoupil sem a tady jsem i hokejovou kariéru ukončoval. Na mé působení v barvách Chotěboře vzpomínám pouze v dobrém, měli jsme zde skvělou partu, hráli jsme, myslím si, dobrý hokej, na který chodilo hodně diváků. V té době u týmu působil jako kustod Karel Kasal „Balderis“ a když jsem přišel teď do Chotěboře trénovat, tak Karel je stále u A týmu. Říkal jsem si, je to neuvěřitelné, ten kluk se vůbec nezměnil.

Jak se ti spolupracuje s Cembou a s vedením klubu?

Tak s vedením klubu je spolupráce na velmi dobré úrovni, nejvíce jsem v kontaktu s předsedou klubu Jardou Ludvíkem, což je skvělý člověk, který pro chotěbořský hokej dělá maximum. Když se o někom řekne, že je to srdcař, tak to zcela sedí na Jardu.

No a s Cembou je spolupráce perfektní. Známe se již od dob, kdy jsme spolu hráli v Havlíčkově Brodě, takže to už bude přes 27 let. Rozumíme si jak při trénování, tak v osobním životě a to je důležité.

Mužstvo odehrálo 5 přípravných zápasů, jak je krátce zhodnotíš?

Máme za sebou přípravná utkání, která nám ukázala, na čem musíme zapracovat. Zatím náš největší problém je proměňování šancí, kterých jsme si v každém přípravném utkání vypracovali dostatek, ale jen zlomek jsme proměnili, a pak musíme zapracovat na hře v obranném pásmu.

Co říkáš na hráčský kádr a co očekáváš od dalšího ročníku nejvyšší soutěže na Vysočině?

Kádr máme si myslím kvalitní, v týmu jsou jak starší, zkušení hráči, tak kluci mladí, co do kategorie mužů přešli nebo jsou ještě ročníkově junioři. Chceme se prezentovat útočnou hrou a samozřejmě nastupovat ke každému utkání tak, abychom ho vyhráli. Přejeme si, aby chodilo na hokej co nejvíce diváků a aby se zde hokejem bavili.

Co mě překvapilo v soutěži Krajské ligy mužů Vysočina: četnost utkání, kde jedno utkání v týdnu je dle mého názoru hodně málo.

Děkuji ti za rozhovor a přeji, aby se ti v našem klubu líbilo a dařilo.