Rozhovor s hlavním trenérem A-mužstva před startem soutěže

Ve čtvrtek se naplno rozběhne III. ročník nejvyšší soutěže na Vysočině, jak se na tuto soutěž díváš, co od ní očekáváš, co říkáš na systém soutěže?

,,Myslím si, že soutěž má svoji kvalitu, je jenom škoda, že se hraje jen dvoukolovým systémem. Líbilo by se nám a určitě i fanouškům, že po základní části se mohla hrát nadstavba. Týmy na 1-4 místě a na 5-11 opět dvoukolově doma venku a dále již play off. Přineslo by to více kvalitních utkání nejen pro týmy, ale i pro diváky.“

Kde podle tebe hledat favority soutěže?

,,…. Aha, to je loterie, určitě obhájci z Pelhřimova, kvalitní tým letos mají Moravské Budějovice a věřím, že naše mužstvo ukáže svoji sílu.“

Máš k ruce nového asistenta, jak se ti s ním spolupracuje, jak máte rozložené kompetence?

,,S Petrem jsem byl v kontaktu již minulou sezonu, jsem rád, že v létě kývnul na nabídku vedení klubu. Jsem opravdu moc rád, máme stejný pohled na hokej, často o něm diskutujeme cestou na trénink, nebo u sklenky vína…V utkáních má Petr Adam pod drobnohledem obránce a já naše střelce v útoku …“

Jak by jsi zhodnotil celkově přípravy na soutěž, ať již letní přípravu, či pět přípravných zápasů?

,,Letní příprava trvala 6 týdnů, kde jsme se zaměřili hlavně na kondiční stránku, letos bylo více silových tréninku a samozřejmě nechyběli i 3 fotbalová utkání. Co se týče přípravy na ledě, na výsledky moc nekoukáme, spíše na herní stránku. Určitě máme co zlepšovat, hlavně ve hře směrem dozadu a v útoku nás někdy trápí koncovka !!!“

Mužstvo se oproti minulému ročníku trošku změnilo, co od něho nyní očekáváš, jaké máš cíle?

,,Ano, mužstvo opustilo hned několik hráčů. Do sousedního Žďáru dostali nabídku Tomáš a Jarda Ludvíkovi i Sláva Kadleček, Dominik Adam z pracovních důvodů ukončil činnost, Tomáš Eis již od Vánoc marodí se zády a Luboš Dvořák je trenérský vytížený v Hradci Králové. Sečteno, podtrženo, hodně jsme oslabili a to hlavně v útoku ! Minulou sezónu první lajna dala víc jak 50 procent branek, to byla velká útočná síla. Věřím, že se s tím kluci poperou, maličko změníme systém hry, máme jiné typy hráčů, kvalitního brankáře, pevnou obranu a i v útoku máme stále kvalitní hráče. Pro nás trenéry a myslím i vedení je prioritou hrát play off !“

Již víš, jakou sestavu pošleš na led v úvodním utkání, co řekneš hráčům?

,,Jo ve čtvrtek to konečně začíná.“ Sestava by měla vypadat takto:

Pešek (Rulf) – Kříž – Lacina, Pecen – Pejchal, Suchý – Slanař, Mašek – Vlček – Svoboda, Němec – Hospodka Jan – Březina, Petržílek – Hospodka Jakub – Křišťan“

Vzkaz pro fanoušky?

,,Doufám, že Vás budeme hokejem bavit a ne nudit a na domácím hřišti nám vytvoříte jako vždy skvělou diváckou kulisu a body se budou z horkého Chotěbořského ledu těžko odvážet.“