Hokejový turnaj mládeže ve Světlé nad Sázavou příliš radosti nepřinesl

V sobotu 30.9.2023 naše kategorie 2016 odcestovala do nedaleké Světlé nad Sázavou odehrát svůj první letošní turnaj. Na turnaj zavítalo hned několik špičkových klubů, kromě naší kategorie 2016 – HC Chotěboř se turnaje zúčastnil i domácí celek HC Světlá nad Sázavou dále pak BK Havlíčkův Brod, HC Marimex Kolín, Pilsen Wolves, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Lední medvědi Pelhřimov a jako poslední tým, který uzavíral onu osmičku byl tým – HC Lev Slaný. Celkem 8 celků bylo rozděleno do 2 skupiny po 4 týmech, přičemž naše mužstvo bylo ve skupině “B” a společně se střetlo s celky BK Havlíčkův Brod, Pilsen Wolves a HC Lev Slaný. Hrálo se na zimním stadionu v Pěšinkách a to systémem každý s každým ve skupině a potom poslední zápas o celkové umístění. Zápas se hrál na 2. třetiny, kde každá z nich trvala 15 minut a střídalo se po každé minutě. Každá třetina se počítala zvlášť, tzn. že za vítězství si každý celek připsal 2 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů.

SKUPINA “A”:

SKLH Žďár nad Sázavou

HC Marimex Kolín

HC Světlá nad Sázavou

HC Lední medvědi Pelhřimov

SKUPINA “B”
HC Chotěboř

Pilsen Wolves

BK Havlíčkův Brod

HC Lev Slavný

První zápas se odehrál tradičně již proti našemu odvěkému rivalovi z Havlíčkova Brodu. Zápas který mohl být relativně vyrovnaný se rozhodl již na začátku první třetiny, kdy jsme po několika málo střídání obdrželi několik gólů a úvodní zápas zcela zaspali. První bodovaná třetina tak nakonec skončila pro tým z Havlíčkova Brodu. Druhá třetina již vypadala velmi zajímavě, začali jsme jezdit a napadat. Soupeře jsme několikrát dostali pod drtivý tlak a po polovině zápasu vedli o dvě branky. Bohužel jsme ze dvou slibných nájezdů nedokázali dát ani jeden gól a soupeř nás za to potrestal. A to pořádně. Nejenom to, že dokázal vyrovnat, ale nakonec i druhou třetinu přetavit ve své vítězství. Škoda, za druhou třetinu jsme si minimálně bod zasloužili.

Do druhého zápasu jsme nastoupili po delší pauze proti týmu Pilsen Wolves. V zápase jsme se opět neztratili, hráli jsme místy lepší a na puku dominantnější hokej. Vypracovali jsme si několik slibných gólových šancí, ale mnohdy vstřelit gól byl pro nás nadlidský úkol. Občas chybělo štěstí, občas jsme nedokázali zvednout puk, aby přeskočil brankářovy betony a skončil v bráně. Z tohoto duelu jsme však získali alespoň remízu, která měla být příslibem pro vzestupný výkon našich mladíků do dalších utkání.
Do třetího zápasu jsme vstoupili proti týmu HC Lev Slaný. V zápase, kde jsme nehráli špatně, byli jsme vyrovnaným celkem, ale všechny naše střelecké pokusy končili na výborně chytajícím gólmanovi, který všechny naše střelecké pokusy doslova vylapal a brankovou konstrukci snad i začaroval. Za zmínku snad stojí, alespoň jediný gól v podobě sólového nájezdu přes celé hřiště ke konci zápasu a vymazání čistého konta výborně chytajícího gólmana.
Po třech zápasech ve skupině jsme skončili na 4. místě a čekali jsme na soupeře z první skupiny “A”. Tím se stal celek HC Lední medvědi Pelhřimov. V tomto utkání se jednalo již o konečné umístění na turnaji, do kterého jsme šli s tím, že ho chceme odehrát důstojně a neskončit na turnaji poslední. Bohužel ač jsme dělali co jsme dělali, tak to nešlo a nebylo nám přáno. Pelhřimovští nás přehráli na celé čáře a pro nás to byl nejhorší zápas na turnaji, možná i proto, že jsme hráli již druhý po sobě jdoucí zápas bez přestávky a fyzicky jsme již nenašli dostatek sil na vítězství, a nebo alespoň o jakýsi vzdor se zápasem cokoliv udělat. Bohužel… I takové jsou hold někdy zápasy. Turnaj jako takový nebyl pro naše kluky příliš úspěšný, skončili jsme totiž poslední. Nicméně bruslařsky a počtem času stráveným na puku jsme většinou patřili mezi ty nejlepší celky turnaje. Co nám naopak nešlo je neustále dokola opakující se proměňování šancí a umění zvednout puk, na tom musíme jednoznačně jako tým zapracovat, pokud chceme hrát na výsledky a lepší umístění. Na druhou stranu jsou to rovněž i zkušenosti do budoucna, které snad naši kluci dokáží využít ve skupině svazových zápasů a zkušenosti o tom, že to je stále o tom se neustále zlepšovat nejenom na ledě při trénincích, ale i v čase mimo něj. Všem hráčům děkujeme za účast, bojovnost a rodičům za jejich opětovnou podporu, které si my trenéři, velice vážíme. Příště to snad už vyjde a budeme pomýšlet na lepší umístění než na to poslední.

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ: 1. BK Havlíčkův Brod, 2. HC Marimex Kolín, 3. HC Lev Slaný, 4. SKLH Žďár nad Sázavou, 5. HC Světlá nad Sázavou, 6. Pilsen Wolves, 7. HC Lední medvědi Pelhřimov, 8. HC Chotěboř

Nejnovější články

Mistrovské oslavy v Chotěboři
29 dubna, 2024
V Jihlavě proběhl aktiv klubů KLM
27 dubna, 2024
Chotěboř zvítězila i potřetí a stává se mistrem KLM Vysočiny !!!
11 dubna, 2024
Druhý autobus vypraven nebude
10 dubna, 2024
Dnes v 18:30 hod. v Moravských Budějovicích začne třetí finálové utkání o přeborníka KLM Vysočina.
10 dubna, 2024
Stříbrné ukončení sezony ročníku 2017/18
7 dubna, 2024

Kalendář zápasů

Září 2023
Po Út St Čt So Ne
« Úno   Říj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Kompletní tabulka

Tabulka

PosTýmZB
12046
22046
32040
42039
52038
62034
72028
82024
92019
102010
11206