Chotěboř z derby získala bod

V posledním domácím utkání tohoto roku přivítala Chotěboř na svém ledě vedoucí celek ze Světlé nad Sázavou. U nutno říct, že se hrál skvělý, rychlý a kombinační hokej z obou stran. Ten kdo na utkání nebyl, tak o hodně přišel.

V první třetině se chotěbořští do svého soupeře doslova zakousli a nebýt prvních pár minut střídání, tak jsme soupeře do ničeho vážnějšího nepustili. Naopak jsme od druhé poloviny odstartovali tlak, kdy jsme několikrát svého soupeře zamkli a nepustili za cenu zakázaného uvolnění z pásma. Náš tlak vygradoval až ve 14. minutě, kdy Svoboda od modré vystřelil a pus se zastavil až za hostujícím brankářem Koubským. Do druhé třetiny obě mužstva nastoupili opatrněji, ale opět to byli domácí, kteří postupně zvyšovali tempo a podnikali nebezpečné útoky do světelské obrany. Nicméně při jedné takové akci jsme bohužel propadli ve středním pásmu a v čase 25:16 vrátil nerozhodný výsledek na 1:1 světelský Pokorný, který tak z nájezdu překonal domácího Peška v bráně. Po vstřelené brance se hra vyrovnala a hosté ožili. Vypracovali si rovněž solidní šance a několikrát tak pohrozili i na naší straně. Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že s utkáním chceme něco udělat. Šance střídala šanci a v některých pasážích hry jsme měli až doslova drtivý tlak a když už před námi stála prázdná brána, tak nějakým zázračným chvatem zasáhl hostující brankář Koubský, který jednoznačně patřil mezi nejlepší hráče hostujícího týmu. No a vzhledem k tomu, že se nám výborně chytajícího brankáře nepodařilo již do konce třetí třetiny prostřelit, přišlo na řadu prodloužení. V něm nám opět štěstí nepřálo, z ničeho nic si před našeho domácího brankáře vyjel Mečiar a střelou mezi nohy prostřelil Peška a stanovil tak stav na konečných 1:2 pp, když na časomíře zůstal svíti čas 00:00.5 vteřin do konce. Domácí tým byl po celou dobu lepším týmem a výhru by si jistě zasloužil, ale bohužel hraje se na góly a v nich byl úspěšnější celek ze Světlé. Tímto soupeři gratulujeme k bodu navíc a budeme se těšit na další vzájemný zápas, který bude mít náboj v podobě derby jako tento. Stejně tak musíme poděkovat fanouškům z obou táborů, kteří vytvořili skvělou atmosféru po celou dobu utkání. Děkujeme.

Petr Adam – trenér :

,,Začátek utkání byl z naší strany trošku ustrašenější, poté jsme se dostali do tempa, vytvořili si gólové šance, ale proměnili jsme pouze jednu. Do šesté minuty druhé třetiny jsme byli jednoznačně lepším týmem, poté jsme udělali hrubku, soupeř ji potrestal a tím jsme soupeře dostali do hry. Ve třetí třetině Světlou podržel gólman, šlo se do prodloužení, kde jsme sekundu před koncem obdrželi branku. Utkání z obou stran mělo náboj, hrál se pěkný hokej, ale rozhodly naše neproměněné gólové šance.“

11. kolo, sobota 25.11.2023, 18:00

HC Chotěboř – HC Světlá nad Sázavou 1:2pp  (1:0 0:1 0:0 – 0:1)

BRANKY DOMÁCÍ: 13:42 Svoboda (Suchý, Mašek)

BRANKY HOSTÉ:25:16 Pokorný (Špatenka), 64:59 Mečiar (Kubát)

VYLOUČENÍ: 4:3