Fantazie! I kategorie 2015 dovezla z turnaje stříbro.

V pátek 29.12.2023 odjížděla naše kategorie 2015 na stejný zimní stadion do Skutče, kde o dva dny dříve naše nejmladší kategorie 2016 získala stříbro za konečné 2.místo na turnaji. Hrací systém byl podobný, a to ten, že se hrálo opět 2x15minut, střídání po minutě, avšak pouze při počtu 3 hráčů na ledě dle pravidel minihokeje pro kategorii 2015. Díky tomu tak bylo na ledě více prostoru, což zvýhodňovalo lépe bruslící a fyzicky zdatnější hráče/týmy.
Pozvánku na turnaj obdržely následující týmy. Kromě domácího týmu HC Skuteč zde bylo naše mužstvo HC Chotěboř, dále pak HC Opočno, HC Orli Lanškroun, SKLH Žďár nad Sázavou a HHK Velké Meziříčí. Rozlosování turnaje pro nás nebylo přívětivé, jelikož první zápas jsme začínali o hodinu později a navíc ještě s vidinou toho, že poslední tři zápasy budeme hrát po sobě následující. Turnaj jsme otevřeli zápasem s orli z Lanškrouna, které jsme porazili po tuhém boji 14:6. Do druhého zápasu jsme nastupovali s cílem zabojovat o dobrý výsledek proti výborně hrajícímu Opočnu, bohužel ne vše se nám zde podařilo a nakonec jsme prohráli vysoko 1:17. Po druhém zápase, pro nás následovala hodinová pauza a po ní se potom odstartoval, již zmiňovaný tří zápasový maratón. Třetí zápas jsme odstartovali proti týmu z Velkého Meziříčí a i když jsme se po celý zápas střelecky trápili, nakonec jsme vybojovali vítězství v poměru 7:5. Další čtvrtý zápas, to jsme uhráli další vítězství proti domácímu týmu ze Skutče, zápas nakonec skončil vítězstvím pro nás ve výši 11:6. Díky této výhře, jsme byli rázem ve hře o konečné 2.místo na turnaji. Když jsme museli nastoupit proti odpočatému Žďáru nad Sázavou, který doposud na turnaji podával výborné výkony a stejně tak jako my, prohrál pouze s Opočnem. Do utkání jsme vstupovali s určitými obavami, jelikož dva předchozí zápasy nás stály mnoho sil a poslední zápas se Skutčí jsme dohrávali už na rozsvícenou rezervu našich zbytkových sil. Nicméně během úpravy ledu jsme si v kabině řekli, že půjdeme za vítězstvím a utkání vybojujeme. Hráči se občerstvili a řádně namotivovali natolik, že jsme během 1. minuty utkání soupeře zaskočili a rázem vedli už 3:0. Soupeř se nicméně oklepal a do konce první třetiny snížil na 4:1. To, co se však odehrálo v poslední třetině, nenechalo chladným ani jednoho fanouška na stadionu, natož burcující fanoušky v podobě rodičů na obou stranách. Bohužel třetí po sobě následující utkání si rychle vybíralo svoji daň a v 5.minutě poslední třetiny byl stav srovnán na 6:6 v zápase o všechno, v zápase o 2.místo na turnaji. Naši mladící šlapali na doraz, obětavě chodili do všech soubojů díky čemuž se nám dařilo získávat důležité puky, které jsme ihned adresovali na žďárského brankáře. Po většinu času jsme však byli pod velkým tlakem a nebýt famózního výkonu našeho brankáře by bylo už po zápase. Šanci střídalo šanci a zápas se změnil hru na jednu bránu. Nicméně 5 minut před koncem jsme sesbírali poslední zbytky sil a vyždímali maximum. Pár minut před koncem jsme z úniku dokázali zvýšit na 7:6 a za bouřlivého povzbuzování nás trenérů, rodičů a všech fanoušků fandících Chotěboři jsme najednou dostali křídla a utekli soupeři z lopaty. Soupeři jsme díky pár vstřeleným brankám utekli a nakonec vítězstvím 10:6 si dokráčeli pro celkové 2.místo na turnaji a stříbrnou medaili. Stejně tak jako o dva dny s kategorií 2016, jsme ve Skutči ukázali, že hokej v Chotěboři hrát umíme, že se umíme o výsledek poprat a musí se s námi počítat.

Konečné pořadí týmů na turnaji:

1. HC OPOČNO
  2. HC CHOTĚBOŘ
  3. SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
  4. HC SKUTEČ
  5. HC ORLI LANŠKROUN
  6. HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ:
Na turnaj jsme odjížděli s mírnými obavami neskončit poslední, jelikož více jak polovina soupisky tvořili hráči o rok mladší a to z kategorie 2016 či jeden hráč z kategorie 2017, kteří svůj turnaj odehráli ve středu. Ale od prvního zápasu nám hráči ukazovali, že sem rozhodně nepřijeli na výlet. Aktivně jsme dokázali bruslit se soupeřem a prát se o puky. Všichni jsme dokázali hrát obětavě a táhnout za jeden provaz, tak jak se sluší a patří. Nakonec konečné 2. místo pro nás bylo obrovským překvapením, avšak zaslouženým. Bojovnost a obětavost všech hráčů při posledních 3 utkáních bylo až místy udivující, zejména v posledním rozhodujícím zápase o 2. místo proti Žďáru nad Sázavou. K tomu skvěle chytající oba brankáři, na které se můžeme při těžkých zápasech spolehnout. Velké díky všem, je to pro nás taková vzpruha a odměna za půlroční práci na ledě, skvělé momenty a dobití baterek po psychické stránce. Moc jsme si oba turnaje s kolegou užili. Jsou to skvělé zážitky a věřím, že na ně budou vzpomínat nejenom děti.

Závěrečné předání medailí a vyhlášení 2.místa pro náš tým: