Před startem čtvrtfinále play off KLM Vysočina jsme trošku vyzpovídali předsedu klubu, hlavního trenéra a kapitána

Jaroslav Ludvík – předseda klubu:

,,Vzhledem ke všem těm okolnostem jsem viděl všechny domácí zápasy, ale pouze jediný venku a to bylo v Humpolci. Mrzí mě ztracené body ve Velké Bíteši a hlavně potom v Náměšti. Dále jsem nebyl dlouhou dobu spokojen s přístupem některých hráčů k tréninkům a to se potom ukazovalo i v zápasech. Chyběla zde jednoznačně konkurence. Toto se na konci ledna změnilo příchodem dvou hráčů a najednou drtivá většina hráčů zjistila, že konečně nastane zdravý boj o místo v sestavě. Je radost se dívat na úterní a páteční docházku na tréninky a jak mužstvo pracuje. S celkovým třetím místem po základní části jsem spokojený, ze soupeřů mě nikdo oproti minulé sezóně vyloženě nepřekvapil. Za základní část děkuji oběma trenérům, hráčům i fanouškům.“

Richard Cachnín – hlavní trenér mužstva:

,,Letošní sezóna byla z mého pohledu chvílemi jako na houpačce. Střídali jsme kvalitní výkony se zápasy, které se nám herně nepovedly. Chybělo nám větší nasazení, ale po Novém roce s příchodem Luboše Dvořáka, po zdravotních problémech začal hrát i Tomáš Eisík. Manažer Jarda Ludvík posílil mužstvo o Sedláčka a Vantucha, rázem se v týmu zvedla konkurence, kluci poctivě trénovali a závěr základní části jsme hráli hokej, který přinesl nejen důležité body, ale hokej, který baví diváky a samotné hráče. Sečteno, podtrženo – domácí výhra s prvními M. Budějovicemi a v posledním kole výhra v derby ve Světlé n. S., to nás vykoplo na konečné 3. místo.“

Martin Vlček – kapitán mužstva:

,,Po zbytečných prohrách v průběhu základní části nakonec třetí místo, za které jsme ve výsledku hodně rádi. V závěru základní části jsme měli těžké soupeře a potřebovali bodovat, abychom začínali play off doma. To se nám povedlo a dokázali jsme, že pokud plníme vše, co si řekneme, tak dokážeme vyhrát nad kýmkoliv. “

JL:

,,Velice nepříjemný, obětavý, houževnatý soupeř, hlavně v domácím prostředí hrající mnohdy až za hranou, který nám rozhodně nedá nic zadarmo. Přesto věřím, že hokejové umění je na naší straně, hráči nechají na ledě vše a do semifinále postoupí naše mužstvo.“

RC:

,,Čtvrtfinálový soupeř z Humpolce má určitě svoji kvalitu postavenou na kvalitním brankáři, pevné obraně a hru založenou na rychlé brejky. Půjdeme s pokorou zápas od zápasu, play off je vrchol sezóny a já s Petrem věříme týmu, že sérií hranou na 3 vítězství zvládneme.“

MV:

,,Kvalitní soupeř co hraje hodně do těla a má v týmu i pár velice šikovných hráčů. My se nesmíme nechat vyprovokovat a musíme se soustředit na naši hru, pokud k sérii přistoupíme správně a disciplinovaně, tak věřím v postup.“

JL:

,,Přijďte v co největším počtu na tribuny, jak zde v Chotěboři, tak přijeďte i do nedalekého Humpolce, fanděte tak hlasitě, jako v celé sezóně a pojďme společně za postupem. Poblázněme v dobrém slova smyslu celé okolí, vždyť sport nás drží pohromadě.“

RC:

,,Naši fanoušci jsou vynikající po celou sezónu a i když se letos tolik nedařilo, tak závěr byl od hráčů takovou omluvenkou a svým výkonem je natáhli do hlediště. Možná se opakuji, ale domácí prostředí v play off je veliká výhoda a fanoušci v Chotěboři dokážou vytvořit peklo pro soupeře!!! Myslím, že se mají na co těšit a tímto je zveme na středu, kdy můžou pod kotlem pořádně přitopit…“

MV:

,,Chci jim hlavně poděkovat, protože s námi jezdí i na venkovní zápasy po celou sezónu a za to jim patří velké díky a doufám, že jim to teď vrátíme kvalitními výkony v play off, tak jako tomu bylo v závěru základní části.

Chtěl bych pozvat všechny fanoušky na závěr sezony, doufám že přijdou v co největším počtu a společně se nám podaří postoupit co nejdál. Potřebujeme Vás, tak dorazte jak v Chotěboři, tak i do Humpolce!“

JL:

,,Samozřejmě. Každý den přemýšlím nejenom o příští, ale i o dalších sezónách a o tom, kam se chotěbořský hokej musí nasměrovat, aby tu tento tradiční sport dál byl. Jinak to nemůže ani být. Hokeji věnuji téměř všechen svůj volný čas a je pro mě vším, nerad se dívám zpět, ale střízlivě hledím do budoucnosti a tak to chci ve vedení klubu i po ostatních.

Něco v hlavě mám, uvidíme příští úterý po schůzce se všemi partnery klubu a také po volební valné hromadě 22.3., kde si členská základna zvolí zcela nové vedení na další období.

Nyní se soustředím a připravuji vše na zápasy čtvrtfinále play off.“

RC:

,,No, abych řekl pravdu, samozřejmě, že něco v hlavě mám, ale teď se soustředíme na play off a věřím, že sezóna bude ještě dlouhá. Pak bude čas a klid si popovídat, zhodnotit a uvidíme…

S chutí do boje a pozdrav fanouškům a sponzorům posílají trenéři.“

MV:

,,Už pár let říkám, že chci vyhrát kraj a pak v klidu skončit.

Manželka si ze mě dělá srandu, že to zase budu říkat i po této sezoně a pak zase nastoupím na led. Já ale věřím v titul a pak poklidně pověsím brusle na pomyslný hřebík.

Pokud se nám to letos nepovede, tak snad za rok.“